



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3.1 V |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 60 ns |
| Propagation Delay | 70 ns |
| Data Rate | 12 Mbps |
| Channel Type | Bidirectional |
| Nominal Supply Current | 6 mA |
| Isolated Power | No |
| Schedule B | 8543709655 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Current | 6 mA |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V, 5 V |
Stock: 3615
Distributors
pcbx
Unit Price$6.01546
Ext.Price$6.01546
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.01546 | $6.01546 |
| 10 | $5.29766 | $52.97660 |
| 25 | $5.03997 | $125.99925 |
| 50 | $4.79481 | $239.74050 |
| 100 | $4.56162 | $456.16200 |
